Nová Škoda Superb

Seznamte se se čtvrtou generací vlajkové lodi Škoda

Již brzy dorazí na český trh čtvrtá generace vlajkové lodi značky Škoda. Pojďte se s novým modelem Superb seznámit již nyní! 

V novodobé historii značky se Superb představil poprvé v roce 2001. Již více než 20 let tak patří ke klíčovým pilířům značky Škoda a k dnešnímu dni se vozu vyrobilo více než 1 600 000 kusů. Svým majitelům dělá radost velkorysým prostorem v interiéru, vysokým komfortem a suverénními jízdními vlastnostmi. Nyní přichází čtvrtá generace modelu, která si uchovává silné stránky svého předchůdce a doplňuje je o řadu nových prvků.

Více než 1 600 000 vyrobených vozů

K dnešnímu dni si Superb našel cestu k více než 1 600 000 zákazníkům. V Evropě se kromě České republiky Superb těší mimořádné oblibě také v Německu nebo Velké Británii.

Řada mezinárodních ocenění

Během více než dvou desetiletí obdržel Superb řadu mezinárodních ocenění. Jen třetí generace jich získala rok po uvedení více než 30, včetně ocenění Red Dot Award za vynikající produktový design pro model Superb Combi.

Čistý a aerodynamický design

Nová generace modelu Superb působí moderním a osobitým dojmem a najdete na něm první náznaky nového designového jazyka Škoda. Čisté linky a velký důraz na aerodynamické tvary propůjčují vozu dynamický vzhled.

Delší, vyšší a prostornější

Superb ve variantě liftback mezigeneračně narostl o 40 mm a Superb Combi dokonce o 43 mm. Obě karosářské varianty jsou také vyšší, díky čemuž mají cestující vpředu i vzadu více prostoru nad hlavami.

Jedinečný odstín Dark Chrome

Vybrané prvky vozu jsou vyvedeny v jedinečném odstínu Dark Chrome. Odstín naleznete na přední i zadní části vozu, například na novém logu Škoda, na rámečku mřížky chladiče, na liště předního nárazníku nebo na nápisech na zádi.

Nová kola a barvy

Paleta kol i barev se v porovnání s předchozí generací značně proměnila. Pro čtvrtou generaci jsou k dispozici nové designy kol, která jsou výhradně z lehké slitiny a ve velikostech od 17“ do 19“. Z nabídky osmi barev je šest odstínů zcela nových.

Prostorný a inovativní interiér

Interiér čtvrté generace modelu Superb doznal podstatných změn a nese se především v duchu pohodlí, prostornosti a ergonomie. Kromě nadstandardní výbavy, jako je 10“ virtuální kokpit, třízónová automatická klimatizace, certifikovaná masážní sedadla nebo středový airbag, naleznete v interiéru řadu dalších novinek.

Nová struktura nabídky

Superb přebírá názvy interiérů známé již z modelové řady Enyaq. Interiéry se vyznačují sladěnými barvami a materiály. Na výběr jsou interiéry Loft s šedým látkovým čalouněním sedadel, Lounge s šedým čalouněním z mikrovlákna Artisyn a dvě varianty interiéru Suite s kůží v černé nebo hnědé barvě.

Vydařená ergonomie

V modelu Superb najdete množství detailů, které usnadňují ovládání vozu. Volič převodovky se přesul blíže volantu na sloupek řízení. Jednoduché nastavení klimatizace a mnoha dalších funkcí umožní nové otočné multifunkční ovladače Smart Dials.

Nový mild hybrid a inovovaný plug-in hybrid

Novinkou modelu Superb je mild-hybridní technologie u motoru 1,5 TSI s výkonem 110 kW (150 k). Plug-in hybridní pohon se v modelu Superb představil již ve třetí generaci, s novou generací ale doznal zásadních změn a čistě elektrický dojezd činí více než 100 km v režimu WLTP. Tuto nabídku doplňují dvě varianty benzinového motoru 2,0 TSI o výkonech 150 kW (204 k) a 195 kW (265 k) a dvě varianty naftového motoru 2,0 TDI o výkonech 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k). Vrcholný benzinový motor i vrcholný naftový motor jsou standardně dodávány s pohonem všech kol. Všechny motory se pojí s automatickou převodovkou DSG.
Superb je nově vybaven novou generací adaptivního podvozku DCC Plus. Ta využívá dva nezávisle řízené ventily na každém tlumiči, díky čemuž vůz disponuje lepší jízdní dynamikou a nabízí větší pohodlí.

Maximální ochrana

Nová generace modelu Superb přijíždí vybavena řadou vylepšených i zcela nových asistenčních systémů, které dále zvyšují bezpečnost jízdy. Některé z těchto asistenčních systémů jsou již známé z jiných modelů Škoda, zatímco jiné se objevily teprve nedávno s novou generací modelu Kodiaq.

Asistence při průjezdu křižovatkou

Asistenční systém varuje řidiče před blížícími se cyklisty či vozidly v příčném směru a usnadňuje tak vjezd do křižovatky v místech, kde mu ve výhledu brání stojící vozy, plot nebo další překážky.

Vylepšené asistenční systémy

Vylepšeny byly některé systémy známé již z předchozí generace modelu Superb. Například asistovaná jízda, nouzový asistent, panoramatický kamerový systém a další.

Poprvé u modelu Superb

Mezi asistenční systémy, které jsou známé z jiných modelových řad Škoda a u modelu Superb se objevují poprvé, patří například antikolizní asistent, asistent při odbočování, uložený parkovací manévr nebo varování při vystupování z vozu.

Superb čtvrté generace může být vybaven až deseti airbagy. Součástí standardní výbavy je airbag řidiče a spolujezdce, kolenní airbag řidiče, boční airbagy vpředu, hlavové airbagy a centrální airbag mezi řidičem a spolujezdcem. Boční airbagy pro druhou řadu sedadel jsou k dispozici na přání.

Zaujala vás nová Škoda Superb? Ozvěte se nám!

Říčany u Prahy beno@benoricany.cz +420 323 666 129
beno@benoricany.cz +420 323 666 129
Naše otevírací doba
Pondělí 08:00 - 17:00
Úterý 08:00 - 17:00
Středa 08:00 - 17:00
Čtvrtek 08:00 - 17:00
Pátek 08:00 - 17:00
Sobota Zavřeno
Neděle Zavřeno

Tomáš Charvát

vedoucí prodeje nových vozů

Radek Vycpálek

prodejce nových vozů

Nestihli jste premiéru?

Podívejte se na záznam ze světové premiéry čtvrté generace modelu Škoda Superb, která se konala 2. listopadu v Dolních Břežanech.