Buďte blíž k zelené budoucnosti

Záleží nám na životním prostředí i lepší kvalitě vašeho života

eMobilita je Škoda iV

Vozy Škoda iV jsou elektrizující a elektrické – svými technologiemi, designem, dynamikou i ohleduplností k životnímu prostředí. Naše elektromobily a plug-in hybridy šetří nejen přírodu, ale také čas a peníze svým řidičům. Jezděte úsporně, nabíjejte rychle, užijte si minimální servisní náklady i vysoký výkon.

Modely Škoda

Poznejte výhody elektromobilů

Mají nízké provozní náklady

Elektrická auta nepotřebují olej, palivové filtry, výměnu rozvodů či řemenů – jejich pohonné ústrojí má přibližně desetkrát méně součástek, než spalovací motor. Díky rekuperaci energie také výrazně šetří brzdové obložení. 

Celý text

Poskytují vysoký výkon

Elektromobily poskytují vysoký výkon a mají mnohem vyšší účinnost než vozidla se spalovacím motorem. Maximum točivého momentu od nulových otáček zajistí svižnou akceleraci.

Celý text

Šetří životní prostředí

Elektrické vozy nemají výfuk a do svého okolí nevypouští žádné škodlivé emise. V celkovém cyklu lze díky využití elektřiny z obnovitelných zdrojů dosáhnout snížení emisí CO2 až o 85 procent. Elektrifikovaná vozidla šetří své okolí také díky bezhlučnému provozu. Škoda Auto klade důraz na ekologickou výrobu i důslednou recyklaci a opětovné využití modulárních baterií vozů iV.

Celý text

Budoucnost začíná dnes

Elektrifikace pro každého

Do roku 2030 představíme nejméně tři další elektrické vozy řady Škoda iV. Pokrok v technologiích, výrobních procesech i službách již nyní představuje elektrifikovaná vozidla jako atraktivní řešení pro individuální či firemní mobilitu.

Nabíjení kdekoliv, kdykoliv

Až 35 000 veřejných nabíjecích stanic bude v České republice existovat do roku 2030. Což umožní uživatelům elektrických vozů dobíjet tam, kde potřebují, a kdy potřebují. Služby aplikací a karet Powerpass pro soukromé zákazníky a Chargee pro firemní zákazníky již nyní zajišťují přístup k nabíjecím stanicím po celé Evropě.

Řešení, která oceníte

V každém vozu Škoda najdete typicky šikovná řešení Simply Clever – řada iV není výjimkou. Máme například doplňky pro uložení nabíjecího kabelu a jeho očištění od vody či sněhu, úložný Jumbo Box pod středovou loketní opěrkou, organizéry zavazadlového prostoru či přenosnou nabíječku iV.

Myslíme na budoucnost

Smysluplná eMobilita je pro nás cestou, kterou vycházíme vstříc rychle se měnícím podmínkám a požadavkům na moderní udržitelnou soukromou i firemní osobní dopravu. Pro řadu řidičů jsou nyní vozy Škoda iV atraktivní alternativou k automobilům s výhradně spalovacími motory. Vývoj techniky, infrastruktury i služeb pro elektrifikované vozy zrychluje každým dnem: od samotné výroby přes životní cyklus automobilu až po jeho recyklaci.